Apsilankymas Lietuvos geologijos muziejuje

2022 m. spalio 11 ir 13 dienomis Pakuonio Pagrindinės mokyklos 5-9 klasių mokiniai lankėsi Lietuvos geologijos muziejų.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su muziejaus rinkiniu, sudarytu mechanizuotu moderniu kerno saugykloje. Vievyje saugomas (1953–1999) išgręžtų virš 2 km gylio 1 081 gręžinio kernas (kernas – cilindrinis uolienos stulpelis, gaunamas gręžiant koloniniu gręžimu. Jis yra tos vietos geologinis metraštis bei pagrindinis geologinės informacijos šaltinis), lauko riedulių ekspozicija (4,20 ha plote).

Taip pat mokiniai galėjo susipažinti su:  Poliruotų riedulių ekspozicija, Juozo Dalinkevičiaus (1893–1980) memorialinė ekspozicija, Lietuvos naudingųjų iškasenų ekspozicija, Žukelio paleontologinė ekspozicija, J. Lisausko muziejui dovanota retų mineralų kolekcija.