Vasario 27- kovo 2 dienomis mūsų mokykloje lankėsi tarptautinio ERASMUS+ projekto programos „Bendradarbiavimas inovacijų ir keitimosi gerąja patirtimi tikslais“ partneriai. Erasmus+ projekto „ Synergies for Remigrant Children Inclusion“ dalyviai yra Lietuvos, Ispanijos, Rumunijos, Estijos, Turkijos ir Čekijos šalių mokytojai. Viena iš šio projekto dalyvių ir yra Pakuonio pagrindinė mokykla. Mūsų tema – menas: dramos metodas pamokoje.
Tai jau penktasis mobilumas ir kiekvieną kartą partnerių susitikimas yra laukiamas ir kruopščiai planuojamas. Šį kartą veiklų įgyvendinimas prasidėjo nuo pažinties su Vilniumi. Profesionali gidė padėjo mūsų svečiams pažinti senamiestį, Užupio rajoną, paaiškino matomų lankytinų objektų kilmę bei paskirtį. Pakeliui link mūsų krašto, pasigrožėjome Trakų pilimi, įkopėme į Birštono apžvalgos bokštą.
Mokykloje tarptautinio projekto partnerius koncertu pasveikino mokiniai, suvaidino vaidinimą anglų kalba. Kartu su mokyklos mokytojais dalyvavo seminare-praktikume „Kompetencijų ugdymas, taikant meninės raiškos metodus“, kuriuos vedė lektoriai – edukologė, aktorė, šokėja, režisierė Ieva Jackevičiūtė ir edukologas, aktorius, šokėjas, dramaturgas Raimondas Klezys.
Svečiai smagiai sudalyvavo tradicinėje „Kaziuko mugėje“, kur pirko mokinių darbelius, ragavo įvairius skanėstus. Projekto dalyvius maloniai nustebino mūsų mokyklos jaukumas, dėmesys mokiniui, įtrauktis. Puikų edukacinį užsiėmimą su tautinio paveldo programa organizavo mūsų krašto gėlininkė Ela Zgirskytė-Gadišauskienė. Su jos pagalba visi iš užsienio atvykę draugai susirišo po verbą.
Apsilankyta ir mokyklos muziejuje. Svečius iš Turkijos ypač domino katalikų tikybos eksponatai, lietuviškų rankšluosčių naudojimas ir pan. Ona Zmejauskienė aprodė eksponatus, įvardijo daiktų paskirtį. Sudaryta galimybė nuvykti bei pažinti šalia esančius miestus: Birštoną, Kauną.
Laikas prabėgo greitai, veiklos keitėsi vis įtraukiant dalyvius į kūrybines dirbtuves, vaidybinių elementų reikalaujančias užduotis. Po jų vyko refleksija. Aptartos jau įgyvendintos veiklos, suplanuotas paskutinis mobilumas, aptarti kiti organizaciniai klausimai.
Šis tarptautinis projektas pradėtas įgyvendinti 2020 m. rugsėjo 1 d. Partnerių susitikimas Lietuvoje – vienas iš baigiamųjų. Įvairių susitikimų skirtingose šalyse metu švietimo lyderiai dalinasi gerąja patirtimi, mokosi vieni iš kitų novatoriškų darbo metodų, patrauklesnių švietimo ir mokymo formų. Taip keliaujame per STEAM veiklas, na o mūsų plėtota meno („Art“) sritis tikimės paliko malonius prisiminimus ir įkvėpė naujiems meniniams sprendimams. Iki pasimatymo Turkijoje…
Tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Synergies for Remigrant Children Inclusion“ koordinatorė Pakuonio pagrindinėje mokykloje Giedrė Gudauskienė ir komanda.