2 ir 4 klasės mokiniai rūpinasi Lietuvoje žiemojančiais paukšteliais

Spustelėjus šaltukui ir žemę, medžius apklojus sniegui, mes skubame pasigrožėti puikiais vaizdais ir pasidžiaugti žiemos linksmybėmis, o štai paukščiams tai yra sunkus išbandymas. Todėl mūsų mokyklos 2 ir 4 klasės mokiniai, suskubo į pagalbą mažiesiems giesmininkams. Per technologijų pamoką, panaudodami antrines žaliavas, mokiniai gamino lesyklėles. Klasės valandėlės metu, prisiminė kokie paukšteliai pas mus žiemoja, kaip jiems galime padėti ir kokio maisto jiems reikia parūpinti. Nešini savos gamybos lesyklėlėmis išskubėjome į lauką ir jas sukabino medžiuose. Nuo šios akimirkos kiekvienas įsipareigojo kasdien pasirūpinti, kad jose nepritrūktų maisto paukšteliams. Nes paukščių lesinimas yra atsakinga pareiga, kurios kartą ėmęsis – turi tęsti iki pavasario.

Gražu ir gera, kai palangėje ar netolies įrengtoje lesykloje kasdien puotauja įvairių rūšių zylės ar kitokie paukšteliai. Tai puiki priemonė skatinti vaikus pažinti paukščius, mokyti juos gerumo, atsakingumo, aiškinti apie gamtoje vykstančius procesus.

Pradinių klasių vyr. mokytoja G. Kavaliauskienė