Šiaurės šalių literatūros savaitę 2 ir 4 klasės mokiniai paminėjo Pakuonio miestelio bibliotekoje

Lapkričio 18 dieną Pakuonio bibliotekoje vyko 2-4 klasių mokinių netradicinė lietuvių k. pamoka, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei paminėti. Jau 25-tus metus vykstančiame projekte garsinama šiaurietiško pasakojimo tradicija, skleidžiamas skaitymo džiaugsmas bei populiarinama Šiaurės šalių literatūra. Pagrindinė projekto mintis – tamsiausiu laiku metuose uždegti šviesą ir susirinkti kartu skaityti ir klausytis pasakojimų iš knygų.

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus į garsinius skaitymus svajonių ir ilgesio tema. Mokiniai skaitė ištrauką iš rašytojos Karinos Edlandsson knygos „Perlų ieškotoja“.

Skaitydami kūrinį mokiniai diskutavo apie pagrindinės knygos herojės Mirandos jausmus ir svajones. Vėliau iliustravo įsimintiniausią skaityto kūrinio vietą. O pagaminę popierinius „svajonių išsipildymo“ laivelius savo svajones išplukdė toli, toli…

Pradinių klasių mokytoja G. Kavaliauskienė