Lapkričio 16-oji – Tarptautinė Tolerancijos diena

Tolerancija  (lot. tolerantia  –  kantrybė) –  priešingos  nuomonės  arba  įsitikinimų  gerbimas, skirtumų pripažinimas, pakantumas kitokiam nei esame patys. Būdami  tolerantiški  mes  vertiname  savarankiškai,  mąstome  kritiškai,  samprotaujame  etiškai, suvokiame empatiškai.

2021 metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos miestas. Bet kuris miestas ar miestelis yra gyvas todėl, kad jame gyvena žmonės, kurie yra skirtingi. Pagalvokime, ar mūsų miestelis yra tolerantiškas kitam/kitokiam?

Pakuonio pagrindinėje mokykloje, kaip ir kiekvienais metais, buvo paminėta Tolerancijos diena, kurios metu, 1-10 klasių mokiniai piešė piešinius, gamino Tolerancijos miesto maketus. Per klasės valandėles socialinė pedagogė diskutavo su mokiniais apie tolerancijos svarbą mūsų visuomenėje.