Mokykloje diegiama OLWEUS patyčių prevencijos programa

Pakuonio pagrindinės mokyklos bendruomenė diegia Olweus patyčių prevencinės programos kokybės užtikrinimo sistemą (OPKUS). Šios programos tikslas – mokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti. OPKUS bus integruota į visas įprastines mokyklos veiklas.

Esminiai Olweus patyčių prevencijos programos (OPPP) kriterijai:

• Šiluma, pozityvus susidomėjimas ir suaugusiųjų aktyvumas;
  • Griežtos netinkamo elgesio ribos;
  • Nuoseklus mokinių supažindinimas su neigiamomis pasekmėmis, kai nesilaikoma nustatytų elgesio taisyklių;
  • Suaugusieji turi atlikti autoriteto ir teigiamo pavyzdžio vaidmenį.

Pagrindinės taisyklės, nukreiptos prieš patyčias:

• Mes nesityčiosime iš kitų;
  • Mes stengsimės padėti tiems, iš kurių tyčiojasi;
  • Mes stengsimės bendrauti su tais, kurie yra atstumti;
  • Jei sužinosime, kad iš kažko tyčiojamasi – pasakysime suaugusiems mokykloje arba namuose.

2018 m. lapkričio mėn. atlikus anoniminę mokinių apklausą paaiškėjo, kad mokykloje patyčias yra patyrę 11,5 proc. mokinių. Lyginant su 2013 m. atlikta mokinių apklausa, patyčių mokinių tarpe sumažėjo 52,87 proc.
Dalyvaudami OLWEUS patyčių prevencijos programoje siekiame, kad nuoseklus mokyklos bendruomenės darbas, tėvelių pagalba padės kurti saugią aplinką apsaugant mokinius nuo patyčių ir smurto.