Sausio 13-oji

Šiemet minime 30-ąsias 1991 m. sausio 13-osios įvykių metines, kai žmonės negailėdami savo gyvybės kovojo už Lietuvos laisvę. Tais metais sausio mėnesį sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų bandyta karine jėga įvykdyti valstybės perversmą. Kritinėmis 1991 metų sausio dienomis, į gatves buvo išėjusi kone didžioji dalis Lietuvos. Žmonės nepabūgo stoti prieš tankus, ir kurių vieninteliai ginklai buvo tikėjimas, malda ir lietuviška daina, gyva žmonių siena apsupę pastatus(Seimo rūmus, Televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto rūmus, Tarptautinės telefonų stoties pastatą) apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Ir tik Lietuvos žmonių dėka mes šiandien gyvename laisvoje Lietuvoje.

Sausio 13 d., trečiadienį, 8 val. 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas keturioliktą kartą buvo pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ languose dešimčiai minučių uždegant vienybės ir atminimo žvakutes. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Prie šios iniciatyvos prisijungė Prienų r. Pakuonio pagrindinė mokykla.