2-3 klasės mokinių išvyka į Vilnių

Lapkričio 16 d. 2-3 klasės mokiniai išvyko į mokomąją pažintinę išvyką Vilniuje. Aplankė saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą. Edukacinės programos metu „Kodėl reikia saugoti balinius vėžlius“, sužinojo kam Lietuvoje steigiami draustiniai. Išgirdo, kokie gyvūnai gyvena zoologiniuose draustiniuose, išsiaiškino, kuo skiriasi balinis vėžlys nuo „geležinės varlės“.
Edukacinės programos metu tai pat sužinojo apie ką tik išsiritusio vėžliuko kelionę iki saugaus prieglobsčio ir tikrųjų namų – balutės. Vėliau, pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje, buvusiame seserų bernardinių vienuolyne, aplankėme Vilniaus katedros lobyną – įspūdingiausius auksakalystės šedevrus. Monstrancijos, relikvijoriai, taurės iš aukso ir sidabro, puoštos deimantais, smaragdais ir rubinais… Tikri meno kūriniai, kurie kalba simbolių kalba ir pasakoja istoriją. Simboliai žmonėms labai svarbūs, jie turi gilią prasmę. Ką simbolizuoja kryžius, akis, trikampis, balandis? Kodėl žuvis yra vienas seniausių slaptųjų Kristaus simbolių? Apžiūrinėdami gražiuosius liturginius indus, drabužius aiškinosi, šifravo simbolių kalbą ir patys gamino papuošalus „shrink plastic“ technika.

Pradinių klasių vyr. mokytoja G. Kavaliauskienė